Polska Misja Katolicka
Allmendingen

Ogłoszenia duszpasterskie 25.02.2024 - rok B

1.  Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół w tym czasie daje nam przepiękne możliwości zbliżenia się do Boga poprzez: Modlitwę – Post - Jałmużnę. Zachęcam do głębokiego przeżycia tego czasu pokuty.

2.  W tym tygodniu obchodzimy Pierwszy Piątek i Sobotę Miesiąca. Zapraszam do udziału w nabożeństwach:

- W Allmendingen  pierwszy piątek o godzi 18.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi a o 18.30 Droga krzyżowa.  

- W Ulm pierwsza sobota miesiąca o godzinie 16.30 Różaniec oraz spowiedź święta a o godzinie 17.15 Msza święta z racji I soboty miesiąca wraz z Katecheza w oparciu o KKK

- tematem katechezy będzie:  Upadek aniołów i pierwszych ludzi. Grzech pierworodny.

3.  W sobotę o godzinie 10.00 w Pfarrer Sailer Haus - Allmengingen odbędzie się kolejna katecheza dla dzieci.  Serdecznie zapraszam.  

4.  Tydzień temu odbyło się pierwsze spotkanie młodzieży w naszej misji. Przybyło na nie siedmiu wspaniałych młodych ludzi, ogromna to radość mojego serca. Kolejne spotkanie (Kurs Alpha) odbędzie się za około miesiąc, termin podam w najbliższym czasie.

5.  Za tydzień w niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali we wszystkich kościołach w ramach adoracji pierwszo niedzielnej. (Ulm nie ma o 8.10 – wyjątek) Nabożeństwo ofiarujemy w intencji młodzieży oraz dzieci z naszej misji. 

6.  Jak zapowiadałem tydzień temu w okresie Wielkiego Postu w ramach Jałmużny, bezinteresownego daru z siebie – organizuję akcję pod tytułem „Nawrócony Portfel„ Jest to akcja w której, będzie możliwość (w wolności) podzielenia się tym co posiadamy z potrzebującymi. Przy wyjściu z kościoła można zobaczyć zdjęcia z działalności fundacji oraz w duchu wolności włączyć się w to dzieło. Akcja ta będzie trwała do Niedzieli Palmowej.

7.  Dnia 22.czerwca (sobota) chcę zorganizować wspólny wyjazd autokarem na polonijny dzień młodzieży i rodzin ze wszystkich polskich misji Katolickich w Niemczech. Wyjazd byłby rano ok 5.00 powrót w nocy ok 3. Koszt 75 Euro (Autokar oraz bilet wstępu). Zapisy w zakrystii. Żeby wyjazd mógł dojść do skutku potrzebne jest 40 osób.

8.  Najbliższe wolne intencje Mszalne:

- Ulm  - 02.czerwca

- Allmendingen - 24.marca oraz Święta Wielkanocne

- Biberach – w Wielką Sobotę, oraz święta Wielkanocne

             Wszystkim życzę owocnego czasu Wielkiego Postu. Ks. Marcin - Proboszcz